Klejenie taśm przenośnikowych

Codzienne, intensywne użytkowanie taśm przenośnikowych prowadzi do naturalnego zużycia ich powierzchni. W wyniku eksploatacji uszkodzeniu ulegają różne elementy oraz części. W związku z tym może dochodzić do zniszczeń, negatywnie wpływających na pracę transportera. Wykorzystujemy nowoczesne urządzenia oraz materiały, pozwalające na dokładną kontrolę temperatury wulkanizacji oraz specjalistyczne agregaty hydrauliczne, gwarantujące odpowiedni docisk, równomiernie rozkładające siłę nacisku na powierzchnię. Sprzęt, obsługiwany przez doświadczoną kadrę, gwarantuje trwałe rezultaty. Pracujemy na wyrobach standardowych oraz specjalistycznych, przeznaczonych do różnego rodzaju zastosowań.

 

Klejenie i łączenie

Oferujemy łączenie oraz klejenie taśm przenośnikowych. Stosujemy różnego rodzaju techniki łączenia taśm, dostosowane do różnych rodzajów rozwiązań i zastosowań. Proponujemy typy zespoleń dobrane do rodzaju, taśmy i warunków pracy. Zapewniamy także doradztwo w zakresie informacji oraz prawidłowego doboru połączeń taśm.

Wykonujemy mocne łączenia w technikach:

- „na zimno”
Taśmy o szerokości powyżej 1000 mm oraz taśmy umiejscowione w trudnodostępnych przestrzeniach łączymy \"na zimno\" klejami i materiałami firmy NILOS i Rema TIP TOP. W zależności od rodzaju powierzchni wykorzystujemy specjalistyczne produkty, zapewniające mocne połączenie w krótkim czasie.

- „na gorąco”
Taśmy do szerokości 1000 mm wulkanizujemy na gorąco za pomocą przenośnej prasy Wagener EMU-Air z wykorzystaniem materiałów firmy NILOS. Połączenie taśm przenośnikowych na gorąco przy zastosowaniu metody wulkanizacji wykazuje wyjątkowo wysoką trwałość, dochodzącą nawet do 100% nominalnej wytrzymałości produktu.

Taśmy przenośnikowe wykonane są z materiałów, które łatwo ulegają utlenieniu. Proces przebiega stosunkowo szybko w warunkach atmosferycznych, w związku z czym istotne jest odpowiednie przygotowanie powierzchni. Klejenie taśm przenośnikowych jest możliwe tylko wtedy, gdy ich powierzchnie są czyste i suche. Usuwamy istniejące zanieczyszczenia oraz wszelkiego typu zgrubienia i nierówności.

Dla stworzenia dobrego łączenia istotne znaczenie ma:

  • właściwe przycięcie taśmy do określonych wymiarów i kształtów,
  • dobór metody i środków: w przypadku techniki„ na zimno” - naniesienie substancji klejącej zgodnie z Kartą Danych Technicznych oraz zastosowanie odpowiedniego nacisku i pozostawienie materiału aż do całkowitego wyschnięcia.

Usługi klejenia taśm przenośnikowych wykonujemy u Klienta (bezpośrednio na taśmie) lub w naszym zakładzie w Parlinie.

 

Naprawa taśm przenośnikowych

Oferujemy kompleksową regeneracją i naprawę taśm przenośnikowych. Zapewniamy fachową diagnozę problemu. Zapewniamy także szybką reakcję. Uszkodzenia naprawiamy przy użyciu materiałów naprawczych firmy NILOS i Rema TIP TOP, a na miejsce naprawy dojeżdżamy wg wskazań Klienta. Gwarantujemy terminową realizację zleceń.

Naprawa taśm przenośnikowych to nie wszystko. Na specjalne życzenie klienta wykonujemy dodatkowo:

  • demontaż i montaż taśm na przenośnikach,
  • kompletne czyszczenie oraz suszenie obustronne taśmy,
  • usunięcie uszkodzonych obrzeży,
  • zaklejenie dziur, pęknięć,
  • wprowadzenie zabezpieczeń obrzeży,
  • i inne (zgodnie z wymaganiami Klientów bądź koniecznością dyktowaną stanem taśmy).

 

Serwis taśm przenośnikowych

Nasza firma posiada odpowiednie kompetencje i dysponuje odpowiednim zapleczem technicznym, dzięki czemu prowadzimy serwis taśm przenośnikowych, oferując kompleksowe usługi. Możecie Państwo zgłosić się do nas w przypadku jakiejkolwiek awarii sprzętu, a także wtedy, gdy potrzebne są Wam usługi montażu czy rozruchu systemu. Oferujemy łączenie i klejenie, eliminowanie usterek, protektorowanie bębnów, uszczelnianie oraz odpowiednią ochronę konstrukcji. Każdego Klienta obsługujemy rzetelnie i indywidualnie.

 

Zobacz jak pracujemy:

Klejnie_tasm Laczenie_tasm_na_goraco_1

Laczenie_tasm_na_goraco_2 Laczenie_tasm_na_zimno

Naprawa_tasm Naprawa_tasm_2

 

 


Zakład produkcyjny:
Parlino 17A, 73-112 Stara Dąbrowa, tel. 91 56 13 102, tel./fax 91 56 13 104
Biuro handlowe i magazyn:
ul. Pomorska 61-65, 70-812 Szczecin, tel./fax 91 46 00 442, tel./fax 91 46 24 222